Tarcza do metalu

Tarcza do metalu

Dobra tarcza do metalu pozwoli na sprawną obróbkę

obróbka skrawaniem

Tarcza do metalu i obróbka metali

Najbardziej rozpowszechniona metoda zmiany właściwości metalu takiego jak pręty ciągnione czy też kątowniki to jego obróbka, czyli nadanie dzięki takiem akcesorium jak min tarcza do metalu pożądanych właściwości. Kształtu, wymiaru oraz jakości wierzchniej części. Znajomość procesów technologicznych zwiększa możliwości wykorzystania tego pierwiastka w produkcji na skale przemysłową. W dzisiejszych czasach innowacyjne rozwiązania ułatwiają zmiany własności różnorodnych surowców. Ze względu na różnice wykorzystanych technologii obróbkę można podzielić na cztery grupy:

  • obróbkę skrawaniem,
  • obróbkę plastyczną,
  • obróbkę chemiczną
  • obróbkę cieplno-chemiczną.

 

Co to jest obróbka metali?

Do najpopularniejszego sposobu zmiany właściwości fizycznych i chemicznych metali należy obróbka skrawaniem. Polega ona na mechanicznym usuwaniu (ścinaniu) materiału. Do użycia tej metody niezbędny jest profesjonalny sprzęt i akcesoria. Mogą być nimi tarcze do cięcia metalu bądź szlifowania.

Nowoczesne technologi obróbki metali

Nowoczesne technologie sprawiają, że w dzisiejszych czasach proces ten przebiega sprawnie i fachowo. Jednym z rozwiązań jest zastosowanie narzędzi, w których sprzętem ścierającym są tarcze ścierne. Zaopatrzenie się w wysokiej jakości obrabiarki to podstawa uzyskania zamierzonych efektów obróbki. Narzędzia do obróbki ściernej, która wyróżnia się małą głębokością ścierania. Do tego nie jedna tarcza do metalu charakteryzuje się drobnym ostrzem o nieokreślonej liczbie oraz geometrii. W przypadku metali lekkich (np. aluminium) warto zastosować w obróbce tarcze do aluminium, które pozwolą na uzyskanie lepszych efektów.

Różnorodność materiałów do obróbki materiałów

Różnorodność materiałów ściernych dostępnych na rynku sprawia, że z powodzeniem poddamy obróbce ściernej ciężkie metale. Aby dostosować proces cięcia do specyfiki konkretnego surowca należy wybrać coś takiego jak tarcza do metalu, która będzie odpowiadać naszym potrzebom. Z biegiem lat powstają coraz to lepsze technologie, jednak rozróżnienie surowców w dalszym ciągu jest fundamentem. Zupełnie inaczej pracuje się przy obróbce stali a zupełnie inaczej przy obróbce miedzi czy cynku. Co istotne, do surowców z żeliwa najlepsze okazuje się do tego specjalnie dedykowana, czyli tarcza do żeliwa. Mimo to w niektórych wypadkach można ich użyć przy obróbce lżejszej stali. Jednak jest to uzasadnione tylko ze względów ekonomicznych.

obróbka skrawaniemtarcze do cięcia metalutarcze ściernetarcza do metalutarcze do aluminiumtarcza do cięcia metalutarcza do żeliwapręty ciągnione

Powiązane wpisy

Tarcze ścierne

Tarcze ścierne to bogactwo asortymentu

Tarcze do szlifowania

Tarcze do szlifowania - precyzyjne wykończenie

Tarcze diamentowe

Tarcze diamentowe - niezastąpiona jakość pracy

Tarcza do cięcia metalu

Dobra tarcza do cięcia metalu to podstawa wielu prac

Pręty ciągnione z hurtowni stali

Pręty ciągnione i inne artykuły, z hurtowni stali